Riaditeľ

Základná škola s materskou školou Pernek

Miesto práce
Pernek 285, Pernek
Druh pracovného pomeru
plný úväzok
Termín nástupu
2024-09-01

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Riaditeľ

Informácie o výberovom konaní

Rozsah úväzku
100%

Počet študentov školy
26

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

vysokoškolské II. stupňa

Osobnostné predpoklady a zručnosti

Vzdelanie
- kvalifikačné predpoklady na výkon pedagogickej činnosti a pre príslušný druh a typ školy v zmysle zákona č. 138/2019 Z.z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a vyhlášky MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z.z. o kvalifikačných predpokladoch pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov
- minimálne 5 rokov pedagogickej praxe v zmysle § 3 ods. 5 zákona č. 596/2003 Z.z. v platnom znení ( ku dňu uskutočnenia výberového konania)
- splnenie podmienok podľa §39 ods. 3 zákona č. 138/2019 Z. z.

Ďalšie požiadavky
Ďalšie požiadavky :
- bezúhonnosť podľa §15 zákona č. 138/2019 Z.z. v platnom znení
- zdravotná spôsobilosť podľa §16 zákona č. 138/2019 Z.z. v
platnom znení
- ovládanie štátneho jazyka podľa §17 zákona č. 138/2019 Z.z. v platnom znení
- komunikačné, organizačné a riadiace schopnosti na úrovni
vedúceho zamestnanca,
- spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu
- vypracovanie Návrhu koncepcie rozvoja školy

Termín doručenia prihlášky do 04.06.2024 na adresu : Obec Pernek, Pernek 48, 900 53 Pernek
Obálku označte heslom "VK Základná škola pre 1. - 4. ročník s materskou školou Pernek"
Zoznam požadovaných dokladov :
- písomná prihláška do výberového konania
- overené kópie dokladov o vzdelaní
- doklad potvrdzujúci splnenie podmienky zaradenia do kariérového stupňa samostatný pedagogický zamestnanec
- potvrdenie o dĺžke pracovnej činnosti pedagogického zamestnanca
- profesijný štruktúrovaný životopis s uvedením kontaktných údajov
- písomný návrh koncepcie rozvoja príslušnej školy /v rozsahu
maximálne 4 strany /
- čestné vyhlásenie o zdravotnej spôsobilosti na výkon funkcie
riaditeľa školy
- odpis z registra trestov prípadne čestné vyhlásenie o bezúhonnosti
do doby preukázania sa odpisom z registra trestov /podľa § 15
ods.1 až 3 a § 15 a ods. 7 zákona č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov/
- súhlas uchádzača so spracovaním a použitím osobných údajov
na účely výberového konania v zmysle zákona č. 18/2018 Z.z. o
ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých
zákonov v znení neskorších predpisov

Doplňujúce informácie pre uchádzačov :
Výberovou komisiou je rada školy. Funkčné obdobie riaditeľa školy je päťročné.
• Platové podmienky sú určené podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých
zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov v nadväznosti
na zákon č. 138/2019 Z. z. Funkčný plat bude stanovený podľa dosiahnutého vzdelania,
odpracovaných rokov a plnenia pracovných úloh v rozmedzí
od 1 420,00 €.
• Predpokladaný nástup do funkcie: 1.septembra 2024.
• Predpoklady na výkon pedagogickej činnosti musí pedagogický zamestnanec spĺňať po celý čas
výkonu funkcie riaditeľa.
• Informácie o škole získate na webovom sídle školy alebo v škole.

Inzerujúca spoločnosť

Kontakt

Kontaktná osoba: Silvia Hricová
Tel.: +421917198714
E-mail: poslať životopis
ID: 4829780  Dátum zverejnenia: 14.5.2024  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.